ПЕРШИЙ КЛАС У ВАЛЬДОРФСЬКІЙ ШКОЛІ

Які задачі першого класу? Як побудоване навчання? Де можуть виникнути складнощі? Своїм досвідом ділиться основний вчитель вальдорфської школи «Світовид», Надія Вигівська:

«Перший клас у вальдорфській школі – перший крок, перший рік у другому семиріччі дитини. Ігрова діяльність замінюється навчальною, але, щоб цей перехід був легким, не травматичним, у першому класі діти ще мають достатньо часу для рухливих ігор, ритмічними вправами наповнений кожен урок і обов’язковим є час для вільної гри.
У цьому віці у дітей переважає образне мислення і сприйняття, тому весь навчальний матеріал подається через розповіді, історії, які оживляють в дитячій уяві образи тих чи інших явищ і понять (літер, цифр, математичних дій, т.д.) . У сім років для дитини лишаються важливими казки, мораль яких прихована, але кожен може відчути її цілющу дію на собі.

Лейтмотивом першого класу є створення атмосфери єдності у колективі, створення кола однодумців та друзі, це не просте завдання і для досягнення результату ми працювали, усі разом, повільними, маленькими кроками. І нам це вдалося.

Так минув наш перший рік життя в школі, а попереду ще довгий шлях, наповнений цікавими відкриттями, непередбачуваними дослідами, творчим натхненням та незгасаючою енергією. І усе це пліч-о-пліч з моїми любими учнями.
Я йшла до свого класу як досвідчений вчитель, але новачок у вальдорфському просторі. Я навчалася разом зі своїми учнями і це безцінний досвід. Розуміння того, що складне для мене буде не менш складним для дітей, дозволило із більшою підтримкою і завзяттям іти на урок.

Так ми зростали разом, вивчали і створювали форми, пізнавали образи літер, відкривали красу і велич математики. Разом ми співали пісень, танцювали, творили красу із вовни та воску. Кожен день ми по-справжньому жили і наповнювали цим життям увесь простір.

А ще були ПОХОДИ! Разом ми додали перешкоди і кілометри доріг, пробиралися лісовими чащами, торували нові лісові стежини, розводили багаття, ділилися бутербродом і останньою краплиною води. Досліджували різні місцевості, знайомилися із неймовірними птахами, зустрічали плазунів, підгодовували білок і ловили рибу. Моменти єднання з природою єднали все більше і нас, гуртували, вчили поваги і толерантності, що є рідкістю в кам’яних джунглях сучасності.

Навчальний рік закінчився, ми стали дорослішими і мудрішими, а це означає, що в наступний рік ми увійдемо з новими силами і натхненням».

А від себе можемо додати, що пані Надія – дійсно чуйний і досвідчений провідник на шляху пізнання. І вона з радістю готується до зустрічі зі своїм вже другим класом.

Приватний заклад «Вільна Вальдорфська Гімназія Київської області «СВІТОВИД»

Адреса: 08160, Київська, обл.,
Фастівський район, с.Гатне,
вул.Абрикосова, 12, прим. 45

Телефон: +38 067 676 3836
Пошта: kievsonyah@gmail.com

Прокрутити вгору
Підтримати школу

Заявка

Залиште вашу контактну інформацію і ми вам зателефонуємо