ДЕТАЛІ В РОЗВИВАЮЧОМУ ПРОСТОРІ

Дитяча уява кардинально відрізняється від нашої, дорослої. Дитина живе в чарівному світі, де реальність легко співіснує з казкою. Це не просто паперові метелики, що гойдаються на вітрі. Це зграю справжніх тропічних метеликів, що залетіли з далеких країв в простір, щоб передати вітання. Чим більше простору для казки й дитячої фантазії, тим більш ресурсний й наповнюючий цей простір для дитини. Саме тому стільки зусиль й любові вкладається в офрмлення кожного куточку вальдорфського простору. Кожен сезон обов’язково змінюється в інтер’єрі, вносяться сезонні деталі.

1. СПІВЗУЧНІСТЬ З СЕЗОННИМИ РИТМАМИ

Дитина сприймає все органами чуття, довгі розмови для неї не працюють. Коли на вулиці все квітне, і в улюбленому садочку купа квітів навколо, а в них ховаються квіткові феї, вовняні бджоли носять нектар й пурхають паперові метелики на вікні, для дитини це красномовніше за всі розповіді про красу й буйство природи. Так у дитини з’являється відчуття гармонії й співзвучності з природою.

2. ВІДЧУТТЯ, ЩО ТИ ВАЖЛИВИЙ

Коли дитячі фантазії й віра в казковість не висміюються, а навпаки, підтримуються. Коли дитину дійсно оточує казковий простір, в який вона так вірить. Вона відчуває, що важлива з усіма своїми фантазіями, вигадками й маленькими феями.

3. МЕТАФОРИЧНІСТЬ

Створений казковий світ може стати справжнім навчальним посібником, розказати так багато про цей світ без жодного слова. На Великдень проростає паросток, в червні він зеленіє в усій красі, в серпні висипає зернятко, а в жовтні сохне й осипається. Це наглядна розповідь про перебіг життя. І це метафорична розповідь деталей про народження, життя і смерть.

4. УВАГА ДО ДЕТАЛЕЙ

«Живий» простір з увагою до деталей вчить дитину бути уважним, помічати зміни, спостерігати. Взимку в садочку було так, розтанув сніг й заспівали птахи – що ж зміниться в садочку?

5. РОЗВИТОК УЯВИ

Казковий простір навколо сам ніби запрошує до дитячих фантазій. Як цей метелик тут опинився? Звідки прилетів? Куди прямує? Що приніс? Саме так народжуються найоригінальніші дитячі ідеї, розкривається творчий порив і, як правило, спонукає до подальшого дослідження й розвитку.
На світлинах наша мама, Оксана Юрах, зафіксувала цілий день в садочку у передчутті Великодня й вловила стільки казкових деталей і не тільки. Дякуємо за чудові фото!
Хай в кожному просторі буде багато деталей, що будуть створювати відчуття радості та свята для дитини.

Приватний заклад «Вільна Вальдорфська Гімназія Київської області «СВІТОВИД»

Адреса: 08160, Київська, обл.,
Фастівський район, с.Гатне,
вул.Абрикосова, 12, прим. 45

Телефон: +38 067 676 3836
Пошта: kievsonyah@gmail.com

Прокрутити вгору
Підтримати школу

Заявка

Залиште вашу контактну інформацію і ми вам зателефонуємо